Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lord Voldemort Narozen a pojmenován Tom Rojvol Raddle po svém otci a dědovi. Jeho matka zemřela při porodu. Vychováván v mudlovském sirotčinci, dokud nenastoupil do Bradavic.
1/9/1937 Lord Voldemort Nástup do Bradavic.
1/1/1942 * Lord Voldemort otevřel Tajemnou komnatu v Bradavicích, vypustil baziliška, který zabil Ufňukanou Uršulu.
13/6/1942 Lord Voldemort obvinil Rubea Hagrida z otevření Tajemné komnaty. 1/1/1970 * Lord Voldemort Přišel k moci, po letech cestování. (Jak?) Většina obrů a mnoho čarodějů (Smrtijedi) se k němu přidali.
31/10/1981 Lord Voldemort Zabil Lily a Jamese Potterovi. Pokusil se zabít Harryho Pottera, ale kletba se obrátila proti němu, a vyrvala mu duši z těla. Předchozí experimenty kolem nesmrtelnosti ho uchovaly při životě. Skrýval se.
1/6/1991 * Lord Voldemort Setkává se s profesorem Quirrellem a přesvědčuje ho, aby ho přenesl zpět do Anglie. (Odlehlý les v Albánii)
1/8/1991 * Lord Voldemort Žil v těle Quirrella, s obličejem na zadní straně Quirrellovy hlavy. 3
1/10/1991 Lord Voldemort Vpustil trolla do Bradavic,aby zamaskoval svůj a Quirrellův pokus ukrást Kámen mudrců.
1/5/1992 * Lord Voldemort Pil krev jednorožce, aby se udržel při životě v Zapovězeném lese.
1/6/1992 * Lord Voldemort Nechal profesora Quirrella zemřít a znovu se skryl. 1/7/1994 * Lord Voldemort Vyslýchal a zabil Berthu Jorkinsovou, aby získal informace k tomu, jak unést Harryho Pottera. (Albánie)
19/8/1994 Lord Voldemort Přijel do Raddleova statku s Peterem Pettigrewem/Červíčkem a Nagini nejméně na týden. Zabil Franka Bryce.
25/8/1994 * Lord Voldemort Unesl Bartyho Skrka st.,a osvobodil jeho syna. (Skrkův dům)
31/8/1994 Lord Voldemort Nařídil Červíčkovi a Bartymu Skrkovi Jr., aby připravili Mnoholičný lektvar pro Skrka, aby se mohl přeměnit na Alastora Moodyho. 1/11/1994 * Lord Voldemort Rozhodl se, že pro Bartyho Skrka st.,už není bezpečné opouštět dům. Donutil Skrka napsat dopis, že je nemocný a bude řídit svoje oddělení poštou. (Skrkův dům)
1/1/1995 * Lord Voldemort Vrátil se do malého a slabého těla pomocí Červíčkova zaklínadla, jedu Nagini a krve jednorožce.
17/5/1995 Lord Voldemort Varoval Bartyho Skrka Jr.,aby hledal svého otce a zamezil mu promluvit si s Brumbálem. (Skrkův dům)
1/6/1995 * Lord Voldemort Zjistil, že Skrk byl zabit svým synem v Bradavicích. (Skrkův dům)
24/6/1995 Lord Voldemort Přikázal Červíčkovi/Peteru Pettigrewovi, aby zabil Cedrika Diggoryho a použil Harryho krev k dokončení lektvaru na své znovuzrození. Svolal všechny Smrtijedy přes Znamení Zla. Vyprávěl jim svou historii. Zaklel Harryho, jejich hůlky se spojily (PRIORI INCANTATEM) a Harry použil kouzlo sebral tělo Cedrika a utekl.
                           trošinku delší životopis:

Už jako mladý hošík projevoval tento kouzelník jisté nadání. Byl velice inteligentní, ale bohužel se zajímal o černou magii. Když nastoupil do Školy čar a kouzel v Bradavicích, byl okamžitě přidělen do Zmijozelské koleje. Časem se ukázalo, že Moudrý klobouk se nespletl a tato kolej mu byla přidělena právem.
Jeho prvním krokem k přeměny v černokněžníka bylo jistě otevření Tajemné komnaty, jejíž netvor zabil jednu studentku (všichni ji známe jako ufňukanou Uršulu) a tím budoucím studentům vzal možnost docházet na dívčí záchodky, kde tato dívka dodnes straší. Aby se zbavil odedření, že je Zmijozelovým dědicem (kterým skutečně byl), svedl veškerou vinu na chudáka Hagrida a kvůli tomuto obvinění byl Hagrid vyloučen a v Temném lese se usídlila další potvora (jakoby jich tam už nebylo dost).
Voldemort, tenkrát ještě Tom Rojvol Raddle, tedy prošel školou s celkem čistým štítem (až na to, že jej Brumbál stále podezíral) a jako památku si stvořil jistý deník, v němž zanechal svou památku na mladá léta.
Dále o jeho minulosti nevíme téměř nic. Víme ale, že se velice rychle dostal k moci a stal se nejobávanějším černokněžníkem všech dob. Zabíjel, loupil, ničil. Až nakonec -
Nakonec, jednoho temného večera, vyšel, aby zabil manžele Potterovi. Jeho úmysl se mu podařil, ovšem když chtěl zabít malého Harryho, jeho kouzlo se obrátilo proti němu a on se stal velice, velice slabým.
Díky této události známe Harryho Pottera jako chlapce, který přežil.
Bylo ale jasné, že nemůže v tomto stavu zůstat dlouho a tak díky jednomu svému pomocníkovi (Červíček) opět povstal a znovu začal terorizovat kouzelnický svět. Uvidíme, co ukáže budoucnost.


 

Náhledy fotografií ze složky Lord Voldemort